İnsansız Hava Aracı Takımı

Creatiny İHA ekibi olarak ilk hedefimiz, her ekip üyemizin içinde barındırdığı o gökyüzüne dokunabilmek hissini gerçekleştirmektir. Birçok mühendislik disiplinden öğrenci barındıran ekip ortak hayaller ve fikirlerle Creatiny çatısı altında toplanmıştır. Ekip gün geçtikçe tecrübelenen ve tecrübelerini hiçbir zaman paylaşmaktan çekinmeyen 15 lisans öğrencisinden oluşmaktadır. 

Misyonumuz İnsansız Hava Araçları ile ilgili, özgünlüğü ve yerliliği ön planda tutarak bilimsel araştırma faaliyetleri yürütmek, semalarımızda özgür bir şekilde uçabilmek ve ileri dönemlerde ülkemizin ihtiyaç duyduğu havacılık gereksinimlerini karşılayabilecek seviye gelmektir. Bu misyon uğrunda ekibimiz özgün tasarımlar, gökyüzünde geçecek yüzlerce görev saati için hazır, tamamen yerli bir donanım ve yazılım barındıran insansız hava araçları üretmek için var gücüyle çalışmaktadır. İleriki zamanlarda Creatiny ailesi olarak yazılım ve donanımı bize ait olan Octo mini kartını geliştirerek, gerekli parametreleri ve otonom uçuşu destekleyecek bir hale geldiğinde hava aracımızı gökyüzünde sergileyeceğiz. TEKNOFEST kapsamında TÜBİTAK tarafından düzenlenecek 6. Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışmasında temel anlamda gerekli özellikler için çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Yarışma görevlerini en optimum şekilde gerçekleştirmek üzere güncellenecek bir İHA üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. 

Ekibimizle beraber öncelikle kendi küçük heyecanlarımıza ve isteklerimiz yanıt olduktan sonra, ülkemizin büyük projelerine, ihtiyaçlarına katkı sağlayabilmek, Türkiye’nin havacılık efsanesi olan Nuri Demirağ’ın Türk gençliğinin kanatlanmasını görme emeline ortak olabilmektir. Karşılaşılan problemlere çözümler üreterek ülkemizi ulusal ve uluslararası alanlarda temsil etme hedefiyle uçuyoruz. Kararla yolumuza devam edeceğiz.

DİĞER AR-GE TAKIMLARIMIZ