Roket Takımı

Roket; belirli bir hedefi olan, içindeki yükü belirlenen hedefe ulaştırmaya yarayan askeri veya sivil amaçla kullanılan araç demektir ya da bizim tabirimizle hayallerimize giden yolda bizi hedefe ulaştıracak araç da olabilir. 

Creatiny roket ekibi olarak farklı mühendislik dallarından ama tutkulu öğrencilerden oluşmuş yeni bir ekibiz. Vizyonumuz yerli mühendisler olarak kendimizi bu uğurda geliştirip uluslararası alanda söz sahibi olacak kadar başarılı olmak. Ekibimiz sürekli olarak kendini geliştirmekte günbegün kendilerine yeni bilgiler katmakta. Yapılacak olan roket bizim için gelecek yılların başlangıcı, yerli ve milli roketçilik için de güzel bir adım olacak. Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında düzenlenen Teknofest Roket Yarışması’nda bu sene orta irtifada yarışacak olan takımımız çalışmalarını hızla sürdürüyor. Kısa bir süre içerisinde teorik açıdan yetkin hale gelen ekip üyelerimiz deneyler ve oluşturulan taslaklar doğrultusunda projeyi somutlaştırarak roketi oluşturacak. Tamamen özgün bir tasarımla oluşturulacak olan roket, gökyüzünde hızla yükselip oluşturduğumuz kurtarma sistemi ve uçuş bilgisayarı sayesinde yere güvenli bir şekilde inecektir. 

Ekibimiz mühendis olarak üretme heyecanına karşılık bulduktan sonra ülkemize teknoloji ve üretim alanında destek olmayı hedefliyor. Atamızın “İSTİKBAL GÖKLERDEDİR” sözünü kendimize ilke edindik. Yapacağımız roket gibi hayallerimiz de hep göklerde olacak. Üretmeye, çalışmaya hiç durmadan devam edeceğiz. İnanıyoruz, memleketi gönüllü çalışan gençler kurtaracak. 

Diğere ar-ge takımlarımız